Alışverişe hemen başlamak için
GİRİŞ YAP KAYDOL * Giriş bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Heliumpazar, helium madencilik cihazları ve kablo ve anten gibi ekipmanların İKİNCİ EL alış-verişinin yapıldığı bir pazaryeri platformudur. Platformun kullanımı esnasında karşılaşılabilecek olası sorular aşağıda açıklanmıştır. Daha detaylı bilgi almak istenen üyeler info@heliumpazar.com e-posta adresi üzerinden veya heliumpazar.com’un “iletişim” sekmesinde yer alan ilgili alan doldurularak iletişime geçebilirler.

 • Helium madencilik cihazlarında satış süreci nasıl gerçekleşmektedir?
  İkinciel Helium madencilik cihazlarının satış sürecinin nasıl işediğine dair açıklayıcı video https://www.youtube.com/watch?v=Ypf8xBCpkBE linkte yer almaktadır. Sürecin işleyicine ilişkin özet bilgi aşağıdaki gibidir.
  • Satmak istediğiniz cihazınızı heliumpazar.com sitesinde ilana koyuyorsunuz.
  • Bir Alıcı tarafından cihazınız için ödeme yapıldığında heliumpazar tarafından cihazınızın kullanım yetkisini heliumpazar’ın kurumsal cüzdan adresine 24 saat içerisinde transfer edilmesi için bir bildirim gönderilir.
  • Satıcı tranfer işlemini gerçekleştirdikten hemen sonra heliumpazar tarafından satıcıya bir kargo kodu gönderilir.
  • Satıcı cihazını, heliumpazarın kendisine göndermiş olduğu kargo kodu ile 48 saat içinde alıcıya ücretsiz olarak kargolamaktadır.
  • Bu aşamada alıcının parası, Satıcının ise cihazının kullanım yetkisi heliumpazar güvencesi altında bekletilmektedir.
  • Alıcıya ulaşan cihazın kullanım izni, heliumpazar tarafından alıcının helium cüzdan adresine transfer edilir.
  • Son olarak cihazın ücretinin satıcının banka hesabına gönderilmesi için 48 saat içinde ödeme hizmet sağlayıcıya heliumpazar tarafından bir talimat gönderilir.
 • Satıcının ödeyeceği komisyon ücretleri ve hizmet fiyatlandırması nelerdir?
  • Helium Hotspot Madencilik Cihazı komisyon oranı satış bedeli üzerinden %6
  • Kablo komiyon tutarı satış bedeli üzerinden %10 +22,5 TL
  • Anten Komisyon tutarı satış bedeli üzerinden %10 +22,5 TL
  • Konum ilanı 3 aylık ücret KDV dahil 30 TL
  • Kurulum destek ilanı 1 aylık ücret KDV dahil 50 TL
  • 1 adet RF sorgulama ücreti KDV dahil 20 TL
  • 3 adet RF sorgulama ücreti KDV dahil 57 TL
  • 5 adet RF sorgulama ücreti KDV dahil 90 TL
 • Alıcının ödeyeceği komisyon ücretleri ve hizmet fiyatlandırması nelerdir?

  Alıcı helium madencilik cihazı satın aldığında komisyon ücreti ödemeyecektir. Sadece satın almış olduğu helium madencilik cihazının konum değişikliği ücretini heliumpazar’a ödeyecektir. Heliumpazar bu konum değişikliği ücret karşılığında alıcının talep ettiği konuma satın almış olduğu helium madencilik cihazını konumlandıracaktır. Konum değişikliği ücreti Helium A.Ş tarafından belirlenmektedir.

 • Satışı gerçekleşen ürünlerde alıcı veya satıcı kargo ücreti öder mi?

  4 desi’ye kadar ürünlerin kargo ücreti heliumpazar tarafından ödenmektedir. 4 desi üzerindeki ürünlerin kargo bedeli satıcı tarafından karşılanır. Heliumpazar’ın anlaşmalı olduğu Yurtiçi Kargo ile sadece gönderim yapılabilmektedir.

  Örnek: 4 desi 20cm X 20 cm X 30 cm boyutundaki ve ağırlığı 4 kg’a kadar olan bir pakettir. Örnek: Bir helium miner cihazının kargo desisi ortalama olarak 1,5 – 2 desi aralığındadır. Kargo paketinizin desi’sini hesaplamak için aşağıdaki link kullanılabilirsiniz. https://www.yurticikargo.com/tr/online-servisler/fiyat-hesapla heliumpazar için belirlenmiş 4 desi üzerindeki kargo ebatlarına ilişkin ücretlendirme KDV hariç aşağıdaki gibidir.

  4,1 – 10 desi arasındaki paketlerde kargo bedeli 30 TL
  10,1 – 20 desi arasındaki paketlerde kargo bedeli 41,87 TL
  20,1 – 30 desi arasındaki paketlerde kargo bedeli 63,57 TL
  31 – 9999 desi’ye kadar artan fiyatlarda kargo bedeli 2400 TL

  İade koşulları oluşmadığı halde sebepsiz olarak satın aldığı ürünü teslim almayan alıcıdan gidiş-dönüş olarak toplam kargo ücreti tahsil edilmektedir.

 • Kargo nasıl gönderilir?

  Size gönderilecek e-posta veya SMS bilgilendirmesinde yer alan kargo kodu ile yurtiçi kargo şube görevlisine iletip, Görevliye heliumpazar.com anlaşması üzerinden göndermek istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. Bu süreçte alıcının adres bilgilerine ihtiyacınız yok sadece kodu söylemen yeterlidir. 2 iş günü içinde göndermediğiniz ürünün satışı ve kargo kodu iptal olmaktadır. İptal olan sipariş için alıcıdan tahsil edilen tutar iade edilir.

 • Kazancım hesabıma ne zaman yatırılacak?

  Alıcıya ürün teslim edildikten sonra iki gün içinde ürünü ilanda belirtilen şekilde eksiksiz teslim aldığını ve herhangi bir iade koşulunun oluşmadığını onaylaması için bir onay bildirimi gönderilir alıcı iki gün içinde onay bildiriminde bulunmaz ve iade koşulunun oluştuğuna dair bir itirazda bulunmaz ise ürünün ücreti satıcının banka hesabına gönderilmesi için heliumpazar tarafından ödeme hizmet sağlayıcı kuruluşa talimat verilir.

 • Satıcı olarak Helium madencilik cihazımın transferini nasıl yapacağım?

  Öncelikle cihazınız satış ilanındayken cihazınızın internet bağlantısını kesmemeniz gerekmektedir. Gerek alıcının cihazın çalışır olduğunu gözlemleyebilmesi gerekse transfer işleminin yapılabilmesi için bu bir zorunluluktur.

  Cihazın transferinin yapılabilmesi için bu süre değişmekle birlikte ortalama olarak en az 24 saat açık durması ve internet bağlantısı olması gerekmektedir.

  Heliumpazar kurumsal helium cüzdan adresi aşağıda yer almaktadır.
  13gJg3c3YtLLMSvCc4UFFnHZE1vhNEDyuVrES75Y3XA4vmwQyXS

  Cüzdan adresinin QR kodu aşağıda yer almak. Helium mobil uygulamasından doğrudan QR kod okutularak cüzdan adresi yazılabilir.

 • Alıcı olarak Helium madencilik cihazımın transferini nasıl yapacağım?

  Heliumpazar.com platformu üzerinden bir helium madencilik cihazı satın aldığınızda cihaz kargodan size teslim edildikten hemen sonra heliumpazar tarafından size bir e-posta gönderilecektir. Bu e-eposta ile cihazı ilanda belirtilen şekilde aldığınızı ve transfer sürecini başlamak için hazır olduğunuzu 48 saat içinde gelen e-postaya ONAY yazarak göndermeniz beklenecektir.

  Helium hotspot madencilik cihazı satın alan müşterinin cüzdanında 55.000 DC(0,55 dolar) tutarında HNT’nin helium cüzdanında bulunması ve cihazın elektrik ve internet bağlantısının yapılmış olması gerekmektedir. Transfer ücreti helium politikası gereği alıcının helium cüzdanından kesilmektedir. Bu tutarın helium cüzdanınızda bulunması yeterlidir helium tarafından bu tutar otomatik olarak çekilmektedir.

 • Satın almış olduğum RF simülasyon kullanım hakları kaç gün içinde kullanmalıyım?

  Almış olduğunuz RF simülasyon hakları 6 ay geçerlidir. Bu süre zarfından kullanılmayan RF simülasyon hakları sıfırlanır ve para iadesi yapılmaz. Satın alınan RF simülasyonlarının geri iadesi bulunmamaktadır.